fbpx
 

Shkollat ​​tonaBLI Quebec

Zhytja e plotë në një qytet të trashëgimisë
https://bli.ca/wp-content/uploads/2019/11/quebec-header.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
E vendosur qendrore
E vendosur në lagjen më të modës, shkolla është e rrethuar nga arkitektura, ushqimi dhe pazar. Shtë vendi për të qenë!
Klasë të Vogla
Klasat tona të vogla ju lejojnë të krijoni marrëdhënie dhe ju jep mundësinë të praktikoni gjuhën vazhdimisht!
Suksesi i garantuar
Me qindra histori suksesi, do të dëshironi të jeni një tjetër! Shikoni disa nga rekomandimet dhe shihni vetë!

VAZHDIMI TE QUEBECTIPARET tona kryesore

BLI Quebec është një shkollë frënge në Kanada e vendosur në zemër të Quebec City. Kampusi ynë është i vendosur në një zonë fantastike, Nouveau Saint-Roch, e cila është lagja më e modës në Quebec City. Shtë afër pjesës dërrmuese të aktiviteteve që qyteti mund të ofrojë: tërheqje historike, kulturore, gastronomike dhe turistike!

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

QuebecStudim në një qytet të bukur të trashëgimisë

BLI Quebec u themelua në 1976, dhe ka ofruar kurse frëngjisht në Quebec City për studentë ndërkombëtarë nga e gjithë bota!

Akredituar nga Languages ​​Canada, BLI Quebec ka një përvojë 42 vjeçare që ofron kurse frënge si gjuhë të huaj. Objektet tona moderne u ofrojnë studentëve një atmosferë të rehatshme dhe të këndshme që e bën përparimin e mësimit shumë të këndshëm dhe argëtues.

Nëse doni të mësoni frëngjisht, ejani në BLI dhe jetoni një përvojë unike të mësimit zhytjeje.

Pajisje
 • Free Wi-Fi
 • 12 klasa të rehatshme
 • 12 Studentë për klasë
 • 1 Lab Computer
 • 1 Kafene
 • 1 kuzhine
Qyteti

Quebec është një qytet i bukur me trashëgimi Kanadeze. Zemra e kulturës frankofone në Amerikë. Një pjesë e Evropës në kontinentin e ri.

E vendosur në brigjet madhështore të lumit St-Lawrence, Quebec City është një nga qytetet më piktoreske në botë dhe kryeqyteti i provincës së Quebec.

Qyteti më i madh kryesisht frëngjisht që flet në Kanada, Quebec City është vendi ideal për të zhytur veten në gjuhën frënge, ndërsa shijoni gjithçka që Quebec ka për të ofruar, nga shikimi i balenave në Tadoussac, deri tek shijimi i verës në Townships Lindore.

Disa Fakte
 • Hoteli më i fotografuar në botë, Chateau Frontenac, është në Quebec City.
 • Quebec City është afër tre vendpushimeve të skive në klasë botërore.
 • E themeluar në vitin 1605, Quebec City është qyteti më i vjetër në Kanada
 • Një nga ngjarjet më të mëdha në Quebec City është Karnavali i Dimrit, i cili zhvillohet çdo shkurt
 • Quebec City është shtëpia e Hotelit të famshëm Ice, i ndërtuar çdo dimër.
 • Mbi 95% e popullsisë flet frëngjisht
 • Quebec City është qyteti i dytë më i populluar në provincën e Quebec, pas Montrealit.
 • Kostoja e të jetuarit në Quebec është ndër më të ultat në Kanada
  • Kafe - 2.00 dollarë
  • Bileta e filmit - 12.00 dollarë
  • Dreka - 10.00 dollarë
  • Darka - 20.00 dollarë
  • Kalimi i transportit - 81.25 dollarë në muaj
Argetime

Quebec ka disa tërheqje të ndryshme që mund t’i shijoni çdo ditë!

 • Akuariumi i Quebec
 • Duke vizituar Ile d'Orleans
 • Musée de la civilizim
 • Duke vizituar Wendake
 • Shëtitjet Fantômes
 • Festival D'èté
 • Carnaval de Quebec
 • Parc National de la Jacques-Cartier
 • ComedieHA!… Dhe shumë më tepër!
Pas aktiviteteve shkollore

BLI merr mësim përtej klasës.

Jetoni gjuhën që po mësoni duke marrë pjesë në programin tonë të aktivitetit që ofron aktivitete të shkëlqyera çdo ditë.

BLI ofron një program aktiviteti fantastik dhe ju inkurajojmë të merrni pjesë në aktivitetet tona sa më shumë që të keni mundësi. Pjesëmarrja do t'ju lejojë të lidheni me miqtë dhe të eksploroni dhe përjetoni jetën dhe kulturën në Montreal dhe / ose Quebec City, si dhe t'ju ofrojë një mundësi për të praktikuar gjuhën që po mësoni jashtë klasës.

Ju do të çmoni përvoja të pabesueshme dhe do të mbani mend tërë jetën tuaj. Programi ynë i veprimtarisë ju ofron mundësinë për të zbuluar dhe eksploruar qytetin ku jeni duke studiuar. Relaksohuni dhe kaloni kohë me miqtë tuaj të rinj ndërkombëtarë ndërsa vazhdoni të praktikoni anglisht ose frëngjisht në një ambient relaksues dhe takoni miq të rinj.

Programi ynë i aktivitetit ndryshon nga sezoni në sezon dhe përfshin aktivitete si patinazhi, patina, klube bisedimesh, netë karaoke, netët e filmit, ahengje studentore, biçikletë, rafting, vizita në muze, shkuarje në koncerte, dhe shumë më tepër.

Disa aktivitete janë falas dhe të tjera kanë një kosto që do të varet nga lloji i veprimtarisë.

Të gjitha aktivitetet drejtohen nga koordinatori i veprimtarive dhe / ose një mësues.

Daljet e fundjavës

Vendndodhja e Quebec ju lejon të zbuloni shumë vende të bukura afër qytetit

 • Disa nga turnet dhe daljet tona të fundjavës janë:
 • Toronto & Niagara Falls
 • Otava
 •  Montreal
 • Qyteti i Nju Jorkut*
 • Boston *
 • Balena duke parë
 • Ski
 • Udhëtim me qen
 • tub
  * Udhëtimi për në SHBA

Disa udhëtime në fundjavë përfshijnë udhëtime në SHBA për pazar ose aktivitete të tjera. Nëse planifikoni të hyni në SHBA ndërsa jeni duke studiuar në Quebec, keni nevojë për një Vizë të vlefshme USA. Ju duhet të aplikoni për vizën tuaj në SHBA para se të vini në Kanada. Nëse jeni nga Vendet e Evropës Perëndimore dhe Japonia nuk duhet të aplikoni paraprakisht për një Visa USA, pasi do të jeni në gjendje të merrni një nga USA Immigration në kufi. Pasaporta juaj duhet të jetë e vlefshme për një minimum prej 6 muajsh dhe të jetë e lexueshme nga makina.

Nëse keni një vizë kanadeze me një hyrje, duhet t'ju lejohet të udhëtoni në SHBA për sa kohë që viza juaj është e vlefshme dhe ktheheni në Kanada para fundit të qëndrimit tuaj të aprovuar në Kanada (http: //www.cic.gc .ca).

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Ndiqni ne në

© 2020 BLi Kanada Të gjitha të drejtat e rezervuara.

https://bli.ca/wp-content/uploads/2020/12/LIve_learning_1920x150.png
en English
X
Na kontaktoni përmes whatsapp